Ir al contenido
Català

Contracte d'obres referents al Projecte executiu de renovació de les fusteries exteriors i restauració del paviment de mosaic de l'accés a Can Roig i Torres a Santa Coloma de Gramenet, 2 lots, amb mesures de contractació socialment responsables. — Exp. 2026-OB-OS-01

Ajuntament de Santa Coloma de Gramenet

Adjudicada· 11 jun 2026

Estado calculado por Licto a partir de los datos de la fuente; consulta la ficha oficial · Ver ficha oficial (se abre en una pestaña nueva)

Adjudicataria

39 mil €

81,9 % bajo el presupuesto

Oferta única

Presupuesto sin IVA
214 mil €
259 mil € con IVA
Valor estimado
235 mil €
con prórrogas

Último dato de la fuente: 7 abr 2026

Condiciones de la licitación

Procedimiento

Obras · Abierto simplificado

Duración: 4 meses

Requisitos de acceso

Solvencia económica: según PCAP

Solvencia técnica: experiencia en trabajos similares

Garantías

No publicado en CataluñaVer PCAP (se abre en una pestaña nueva)

Lotes

2 lotes

Criterios

Por lotever Lotes

Documentos (6)

Acceso libre y gratuito

Objeto del contrato

Descripción
L’objecte del contracte és l’execució de les obres referents al “Projecte executiu de renovació de les fusteries exteriors i restauració del paviment de mosaic de l’accés a Can Roig i Torres a Santa Coloma de Gramenet” redactat per l’arquitecte Jordi Morros Cardona, amb un pressupost per contracte de 259.407,81 € (IVA inclòs). Aquest projecte va ser aprovat per la Junta de Govern Local celebrada el 04/11/2025. L’edifici objecte de la intervenció és un edifici catalogat com a bé d’interès cultural local (BCIL). Aquestes obres estan co-finançades amb una subvenció del Departament de Cultura de la Generalitat de Catalunya, amb número d’expedient CLT504/24/000055, que estableix el termini màxim d’execució de les obres abans del 31 de desembre de l’any 2026. Es considera convenient la divisió del contracte en dos lots, ja que tot i formar part del mateix projecte, es tracta de dues prestacions diferenciades que requereixen l’execució per part d’empreses especialitzades. Degut a que el nombre d’empreses que es dediquin de forma habitual a ambdues activitats és baix, i el corresponent risc de que el contracte quedi desert, la divisió en lots no només és necessària sinó recomanable. L’objecte del contracte es divideix en 2 LOTS. • LOT 1: Renovació de fusteries, que contempla les obres de restauració de les fusteries exteriors, necessàries per garantir la conservació i la millora del confort tèrmic a l’interior de l’edifici. Aquesta intervenció planteja la restauració o substitució de la fusta de les fulles batents i premarcs, la substitució dels vidres existents per vidres aïllants, la restauració dels porticons i la restauració dels ferratges, tapajunts, manetes i tots els elements necessaris per deixar la unitat d’obra acabada i en funcionament. • LOT 2: Restauració del paviment mosaic, que contempla les obres de restauració del paviment mosaic de tessel·les de pedra del porxo d’accés, necessàries per tal de garantir la seva conservació i la millora de les condicions d’ac
Sector
Construcción
CPV
45212350Edificios de interés histórico o arquitectónico
45421000Trabajos de ebanistería
45454100Trabajos de restauración
Lugar de ejecución
Santa Coloma de Gramenet, Barcelona, Cataluña

Criterios de adjudicación

3 criterios por lote

Los criterios se publican lote a lote. Ver Lotes

Lotes y adjudicaciones2

2 lotes · 1 adjudicado a Lesena, Servei Integral Al Patrimoni SLU

Lote 1

Desierto

176 mil € presupuesto

Desierto

CPV
45212350Edificios de interés histórico o arquitectónico
45421000Trabajos de ebanistería
Presupuesto
175.655,44 €
Lote 2

Adjudicado· 9 jun 2026

1 oferta
baja 0 % (Adjudicada al importe del presupuesto (sin baja))
39 mil € adjudicado
CPV
45212350Edificios de interés histórico o arquitectónico
45454100Trabajos de restauración
Presupuesto
38.731,18 €
Adjudicación
9 jun 2026
Formalización
18 jun 2026
Ofertas
1 oferta
Importe (sin IVA)
38.724,86 €

Requisitos de participación2

2 requisitos · solvencia económica, solvencia técnica

Solvencia técnica

Requisito técnico

Relació d’obres executades en el curs dels cinc darrers anys: Relació dels principals treballs d’obres similars realitzats en els últims 5 anys, (màxim 5 referències) que inclogui import, dates i destinatari, públic o privat. Aquesta relació es complementarà amb un dossier fotogràfic de les obres, en el que consti, per a cada una d’elles: - Objecte d’intervenció, lloc, dates i imatges del resultat final. - Breu descripció de les feines realitzades - Fitxa tècnica i preu Mínim de solvència:  LOT 1: fusteries - realització de com a mínim 2 contractes d’actuacions de conservació, restauració, i millora de fusteries històriques de característiques similars d’altres béns culturals o edificis d’interès patrimonial, amb un pressupost mínim de 100.000 € (IVA exclòs).  LOT 2: paviment mosaic - realització de com a mínim 2 contractes d’actuacions de conservació de mosaics de tessel·les d’altres béns culturals o edificis d’interès patrimonial, amb una superfície mínima i/o pressupost equivalents.

Solvencia económica

Requisito financiero

Volum anual de negocis: Acreditar una xifra de volum IVA exclòs, igual o superior al pressupost de licitació de cada lot:  LOT 1: fusteries - 100.000 € sense IVA  LOT 2: paviment mosaic - 30.000 € sense IVA En cas que la constitució de l’empresa o l’inici d’activitats sigui inferior a un any comptat des de la data final de presentació de proposicions, el requeriment s’entendrà proporcional a aquest període.

Parecidas abiertas ahora

ConstrucciónSant Boi de Llobregat, Barcelona, CataluñaCatalà
cierra26 octmañana
558 mil €sin IVA
Requiere inscripción en ROLECE o en el registro autonómico
Mantenimiento y reparacionesMontgat, Barcelona, CataluñaCatalà
cierra26 octmañana
29 mil €sin IVA
Requiere inscripción en ROLECE o en el registro autonómico
ConstrucciónSant Cugat del Vallès, Barcelona, CataluñaCatalà
cierra26 octmañana
67 mil €sin IVA
Requiere inscripción en ROLECE o en el registro autonómico
Ver todas

Tramitación y cambios

Ejecución · sin actualizaciones

Fases

  1. Publicada 7 abr 2026
  2. Evaluación
  3. Requerimiento pendiente
  4. Adjudicación 11 jun 2026
  5. Ejecución
  6. Cumplimiento 26 jun 2026

Publicaciones

  1. 23 jun 2026Formalización del contratoTransparència Catalunya
  2. 18 jun 2026Formalización del contratoTransparència Catalunya
  3. 11 jun 2026AdjudicaciónTransparència Catalunya
  4. 7 abr 2026Anuncio de licitaciónTransparència Catalunya
Todas las publicaciones en Cataluña (se abre en una pestaña nueva)

Órgano de contratación

Ajuntament de Santa Coloma de Gramenet

Administración localSanta Coloma de Gramenet, Cataluña

68 licitaciones en Licto

Adjudicaciones anteriores en este sector

Últimas 5 adjudicaciones del órgano con CPV 45

Con una cuenta gratuita

  • Sigue a Ajuntament de Santa Coloma de Gramenet: te avisamos cuando publique una licitación.
  • Crea una alerta con tu sector y tu zona: licitaciones como esta en tu correo cada día.
  • Perfil de compra de Ajuntament de Santa Coloma de Gramenet y quién gana en tu sector.
Sin tarjeta de crédito

Este contrato en su contexto

expedientes del organismo
68
presupuesto típico del organismo
79 mil €
mediana de 54 licitaciones, sin contratos menores
baja de adjudicación
81,9 %
bajo el presupuesto de licitación

Ajuntament de Santa Coloma de Gramenet acumula 68 expedientes registrados en Licto (licitaciones y contratos menores). Sobre 54 licitaciones de este organismo con presupuesto publicado (sin contratos menores), la mediana es de 79.257,61 €. Esta convocatoria, con 214.386,62 €, queda por encima de esa cifra. Se adjudicó por 38.724,86 €, un 81,9 % por debajo del presupuesto de licitación. Cifras calculadas sobre el histórico procesado por Licto, que es parcial.

Cómo se calcula →

Preguntas frecuentes

¿Cuántos expedientes ha publicado Ajuntament de Santa Coloma de Gramenet?

Ajuntament de Santa Coloma de Gramenet acumula 68 expedientes registrados en Licto (licitaciones y contratos menores), a partir de los anuncios publicados en las fuentes oficiales que procesamos.

¿Es este presupuesto alto o bajo para Ajuntament de Santa Coloma de Gramenet?

El presupuesto de licitación es de 214.386,62 €. La mediana de 54 licitaciones de Ajuntament de Santa Coloma de Gramenet con presupuesto publicado (sin contratos menores) en Licto es de 79.257,61 €.

¿Por cuánto se adjudicó esta licitación de Ajuntament de Santa Coloma de Gramenet?

El importe de adjudicación fue de 38.724,86 €, un 81,9 % por debajo del presupuesto de licitación.

Origen de los datos: Fuente: Generalitat de Catalunya. Departament d'Economia i Finances · Ver anuncio oficial (se abre en una pestaña nueva) · Licencia: Llicència oberta d'ús d'informació – Catalunya (se abre en una pestaña nueva)

Datos reestructurados y completados por Licto; el estado y los índices son estimaciones de Licto.

Datos tratados por Licto; no implica patrocinio ni apoyo de la fuente.

Último dato de la fuente: 7 abr 2026 · Comprobado por Licto el 12 oct 2026 a las 14:22 h

Licitaciones similares

ConstrucciónManresa, Barcelona, CataluñaCatalà
cierra16 noven 22 días
794 mil €sin IVA
ConstrucciónSant Esteve Sesrovires, Barcelona, CataluñaCatalà
cierra10 noven 16 días
261 mil €sin IVA
Requiere inscripción en ROLECE o en el registro autonómico
ConstrucciónCerdanyola del Vallès, Barcelona, CataluñaCatalà
cierra2 noven 8 días
69 mil €sin IVA
Requiere inscripción en ROLECE o en el registro autonómico
ConstrucciónLa Pobla de Lillet, Barcelona, CataluñaCatalà
cierra26 octmañana
83 mil €sin IVA
Requiere inscripción en ROLECE o en el registro autonómico

Licto usa cookies técnicas y, si las aceptas, cookies de análisis de terceros, incluida la grabación de sesiones. Más info en la Política de cookies.